Gravearbeider i Hunsfosvegen

Vennesla kommune skal grave ny vannledning i Hunsfosvegen mellom Drivenesvegen og Strøymsvegen på Moseidmoen. Arbeidene begynner neste uke – uke 47. 

Birgit Åmli

Vegen vil bli stengt i lange perioder. 

Samtidig blir det en innsnevret passasje slik at gående og syklende kan komme forbi på en trygg måte. Hunsfosvegen er en viktig del av sykkel- og gangvegnettet i Vennesla.

For de som bor tett på og har innkjørsel til bolig i graveområdet, tar kommunen direkte kontakt om hvordan de praktiske løsningene blir. 

Beboere tett på vil også bli kontaktet og informert med sms-meldinger.

_Arbeidene vil pågå i noen måneder. Vi skal legge ny stor vannledning i 150 meters lengde. Det er en omfattende jobb, og grunnforholdene er usikre. Vi frykter noe fjell, og da derfor kan vi ikke si noen sluttdato ennå, opplyser ingeniør Birgit Åmli i enhet for park og teknisk. Hun leder prosjektet.

Hvis alle avtaler kommer på plass, vil kommune også etablere fortau i området. Dette er en del av arbeidet med å skape en moderne sykkel- og gangtrasé fra Stemhei og til krysset Husnfsovegen/Drivenesvegen.  Andre aktører, som Glitre Nett, skal også inn og grave og legge kabelrør etterhvert.

Det er altså en stor jobb som skal gjøres de kommende månedene.