Av- og påstigning for elever på Moseidmoen skole

Kommunen har nylig laget en plass for av- og påstigning for elever på Moseidmoen skole. 

Bilde av nytt av- og påstigningsfelt utenfor Moseidmoen skole - Klikk for stort bilde

Foreldrene som må kjøre barna til skolen må ikke kjøre inn i Askedalsvegen, men bruke det nye av- og påstigningsfeltet foran skolen. Dette for å unngå kaos i Askedalsvegen som kan føre til farlige situasjoner. Slipp heller ikke av barna ved Coop Prix, da må barna krysse den trafikkerte Fylkesvegen.

Ved bruk av av- og påstigningsfeltet er det lurt å komme kjørende fra nordgående retning (fra Drivenesvegen og mot Ravnåsvegen). Da kan barna gå av på riktig side av veien og kommer rett ut på fortauet, i tillegg til å unngå trafikkaos.  

Arbeid med ny gang- og sykkelveg

Kommunen arbeider med ny gang- og sykkelveg langs Ravnåsvegen syd for skolen. Her må de som er flinke til å gå bruke midlertidig gangveg til vi har fått laget ferdig ny gang- og sykkelveg.

Bilde av arbeid med nytt gangfelt syd for Moseidmoen skole - Klikk for stort bilde
Bilde av midlertidig gangfelt ved Moseidmoen skole - Klikk for stort bilde

Arbeid med nytt vegkryss i Drivenesvegen/Ravnåsvegen

Det er laget nytt kryss i Drivenesvegen/Ravnåsvegen, vær oppmerksom på nytt kjøremønster. Det pågår fortsatt arbeid der. Kjør varsomt og følg med, trafikkmønsteret kan endres ofte her.