400.000 skal få et trygt hjem!

Er du klar for årets TV-aksjon? Det er i alle fall sjuendeklassingene i Vennesla kommune. Søndag 18 oktober går de med bøssene. Du kan begynne å forberede deg allerede nå.

Hvert andre sekund må et menneske flykte på grunn av krig og konflikt. Du kan hjelpe. Årets TV-aksjon går til NRC Flyktninghjelpen, som skal gi mennesker på flukt et trygt hjem og håp for fremtiden. - Klikk for stort bildeHvert andre sekund må et menneske flykte på grunn av krig og konflikt. Du kan hjelpe. Årets TV-aksjon går til NRC Flyktninghjelpen, som skal gi mennesker på flukt et trygt hjem og håp for fremtiden.

Årets TV-aksjon er 18. oktober og går til NRC Flyktninghjelpen. Sammen skal vi gi over 400 000 mennesker på flukt i Syria, Gaza, Afghanistan, Tsjad, Sudan og DR Kongo et trygt hjem og håp for framtida.

Allerede er mange i Vennesla i gang med å samle inn, eller planlegge arrangementer. I næringslivet vurderer mange hva slags gave de skal gi.

Bildet er fra da Voksenopplæringa solgte middag/lunsj i fjor.  - Klikk for stort bildeBildet er fra da Voksenopplæringa solgte middag/lunsj i fjor.

 

Tradisjonen tro skal elevene ved Vennesla voksenopplæring selge middag og lunsj mat utenfor Kulturhuset onsdagen før TV-aksjonen. Altså 14. oktober. Mange av dem har kjent krig på kroppen selv. De vet hvordan det er å være flyktning. Derfor er det et ekstra engasjement rund Tv-aksjonen hvert år.

Du kan bestille mat fram til 8. oktober, kontakt Voksenopplæringa, eller still deg i kø på selve dagen. Det blir salg av vårruller, Tikka Masala og sveler. 

Men vi må innom elevene i sjuendeklasse. Foreldrene og elevene gjør en formidabel innsats som bøssebærere over hele kommunen hvert år.  Vi håper dere tar godt i mot dem. Samtidig er ikke bøssene eneste mulighet til å gi penger. Det finnes mange digitale måter å gi penger på. 

 Over 100 millioner mennesker i verden er på flukt. Vi bor i en av de aller tryggeste og mest velstående delene av verden - og 18. oktober kan vi være med på å gi noen medmennesker en bedre framtid.

Les mer på TV-aksjonens nettsider.

Lykke til!